Ostatnie pożegnanie Pana Stefana

  •  
  •  
  •  
  •  

     We wtorek 03.09.2019 roku o godzinie 14.00 odbyły się uroczystości pogrzebowe naszego pracownika pana Stefana Kobana w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemkowie. Z wielkim smutkiem i żalem pożegnaliśmy się z nim po raz ostatni.

     Pani Dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie wygłosiła laudację o następującej treści:
“Żegnamy Cię dziś Stefanie, nasz drogi Kolego, współpracowniku. Byłeś z nami 32 lata, dzieliłeś z nami codzienność, trudy i sukcesy Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Zawsze spokojny, opanowany   i zaangażowany służyłeś nam pracownikom i naszym klientom, a w szczególności dzieciom. Dla Ciebie nie było rzeczy niemożliwych, były zadania zawsze do wykonania. Swoją postawą dawałeś nam i naszym gościom poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Zawsze można było na Tobie polegać. Dzięki Twojemu aktywnemu udziałowi, tak wiele zmian w DWD było możliwych. Byłeś profesjonalistą w wykonywaniu obowiązków zawodowych. A przy tym skromnym, mądrym i dobrym człowiekiem z zasadami. Dlatego tak trudno było nam zrozumieć, dlaczego właśnie Ciebie Bóg tak mocno doświadczył, przecież miałeś w sobie tyle wiary i pokory wobec życia. Wielu z nas doświadczyło Twojego szacunku, pomocy i wsparcia, nikomu nigdy nie odmówiłeś. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale Ciebie będzie trudno zastąpić, bo ludzie tacy jak Ty zdarzają się bardzo rzadko. Bez Ciebie DWD nie będzie już taki jak kiedyś. Byłeś szczególną częścią tej firmy i naszego zespołu. Wyrażamy wdzięczność, uznanie i szacunek Twojej Rodzinie za to , że walczyli o Ciebie. Nas przygniata fakt, że nie umieliśmy Ci pomóc.
Kochany Panie Stefanie, dziękujemy Ci za wszystkie wspólne lata pracy. Jesteśmy dumni, że spotkaliśmy Cię na swojej drodze. Wierzymy, że w niebie czeka na Ciebie specjalne miejsce. Spoczywaj w pokoju.”

     Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Stefana. Będzie nam brakować jego fachowej wiedzy i doświadczenia, którymi wspierał nas podczas długoletniej współpracy.  Odejście Pana Stefana jest dla nas niepowetowaną, bardzo bolesną stratą. Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci pana Stefana, rodzinie składają pracownicy Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.