Sezon rowerowy rozpoczęty !

  •  
  •  
  •  
  •  

Pogoda sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Inauguracja sezonu rowerowego w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie odbyła się podczas weekendowego pobytu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach. Wycieczka rowerowa została poprzedzona omówieniem zasad bezpieczeństwa, sprawdzeniem i dopasowaniem rowerów i kasków do uczestników. Planowaliśmy krótką przejażdżkę po okolicy …. a przejechaliśmy wspólnie 22 km po Przemkowskim Parku Krajobrazowym ! W sezon rowerowy weszliśmy – a raczej wjechaliśmy – z przytupem! Odwiedziliśmy poradzieckie bunkry nieopodal wsi Wilkocin, odpoczęliśmy na śródlądowej wydmie, przejechaliśmy przez wrzosowisko. Wychowankowie zachwycali się widokami i ubolewali nad … upływającym czasem wycieczki, który kończył się w ekspresowym tempie – w przeciwieństwie do sił. Do placówki wróciliśmy na kolację i kusiło nas, żeby po posiłku wyruszyć w trasę jeszcze raz.

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia bezpiecznej wycieczki rowerowej jest przede wszystkim dopasowany i sprawny sprzęt. Placówka dysponuje 24 rowerami oraz uniwersalnymi kaskami. Zapraszamy do skorzystania z oferty! Każde wycieczka rowerowa to niezapomniana przygoda dla dzieci 😀